вторник, 20 мая 2014 г.

   У Китаї знайшли гігантського викопного                                                                          павука



Вчені виявили в Китаї найбільші з відомих викопні останки павука. Дослідники описали свою знахідку в статті в журналі Biology Letters , а коротко про неї пише BBC News .

Розмах ніг Nephila Jurassica , як автори назвали істоту , становить близько 15 сантиметрів. Вік знахідки складає близько 165 мільйонів років - тобто вона відноситься до середини юрського періоду . Досі найстаріші останки павуків цього роду датувалися віком 35 мільйонів років.

Вчені вважають , що вид Nephila Jurassica з'явився, коли на планеті існував суперконтинент Пангея , пізніше розпався на частини. Павуки роду Nephila поширилися по Пангеї , і після утворення нових континентів виявилися представленими в різних частинах світу . Сучасні павуки цього роду плетуть величезні - діаметром до 1,5 метрів - мережі .


Нещодавно інший колектив дослідників описав ще одного стародавнього павукоподібного - на півночі Китаю вчені виявили останки павука Eoplectreurys gertschi , вік якого також складає близько 165 мільйонів років.

четверг, 15 мая 2014 г.

              Відкрито новий вид дельфінів

Новий вид вимерлих дельфінів з носом, схожим на ложку, був відкритий голландськими палеонтологами. Тварина отримала назву Platalearostrum hoekmani на честь рибалки Альберта Хоекмана, виловили в 2008 році в Північному морі кістка черепа невідомої істоти.



Дельфін, що мешкав 2-3 млн. років тому, досягав у довжину 6 м. Судячи з виявленої кістки, він мав тупу широку морду. В даний час кістка Platalearostrum hoekmani і модель дельфіна виставлені в експозиції музею Природної історії в Роттердамі, повідомляє BBC.
Вчені зловили і вивчили кальмарочерв - незвичайну істоту, що живе на глибині майже 3 км

Дивну тварину було вперше виявлено в 2007 році за допомогою дистанційно керованого робота , який працював у Целебесском море , яке розташовується між островами Сулавесі , Калімантан , Мінданао , Сангіхе і архіпелагом Сулу в західній частині Тихого океану. До цього часу вченим не вдавалося спіймати живих кальмарочервів , так як вони боялися пошкодити або їх самих, або обладнання .

Генетичний аналіз показав , що тварини , яких зарахували до виду Teuthidodrilus samae належать до типу кільчастих хробаків - найбільш високоорганізована група таких тварин - і класу многощетинкових черв'яків.


Тіло сліпого створіння розміром близько дев'яти сантиметрів вкрите довгими напівпрозорими білястими виростами різноманітної форми , за допомогою черв'як плаває . Всього виростів близько 25 пар , і вони роблять T. samae схожим на кальмара . На голові кальмарочерва знаходяться ще десять структур , довжина яких порівнянна з довжиною його тіла. Вчені вважають , що з їх допомогою тварина відчуває запахи і таким чином орієнтується у просторі . T. samae харчується "Орськ снігом» - мертвим планктоном , екскрементами і так , що падають згори .
         Павуки одягли в павутину Австралію

Повені, викликані підняттям рівня води в річках Новому Південному Уельсі , Австралія , не тільки змусило багатьох місцевих жителів покинути будинки і завдало значної шкоди інфраструктурі і сільському господарству , але й викликало паніку у світі комах . Наприклад , провідний наземний спосіб життя австралійські павуки Lycosa godeffroyi , або , як їх ще називають , павуки - вовки , прийнялися масово перебиратися на височини , щоб уникнути смерті у воді. Павуки інстинктивно почали підійматися на траву , кущі та інші рослини , а потім овівают їх сотнями метрів павутини в спробах утриматися в новому притулок під поривами вітру.


Неймовірні фотографії , які ми пропонуємо вашій увазі , були зроблені в місті Вагга Вага в Австралії , який буквально повитий павутиною.




вторник, 13 мая 2014 г.

  У Колумбії знайдено жаба з рубіновими очима
Три нових види амфібій виявлені в Колумбії. Дослідники знайшли невідомих науці земноводних випадково в ході пошуку так званої месопотамської жаби Rhinella rostrata, яка знаходиться згідно IUCN Red List на межі зникнення і яку не бачили з 1914 року.

Одна з незвичайних амфібій , виявлених ученими , - жаба з червоними , схожими на рубіни , очима.

« Мені ніколи не доводилося бачити жабу з такими яскравими червоними очима» , - говорить Робін Мур з Conservation International , помітивши , що рід , до якого належить земноводне , поки не визначений. - « Ця риса нехарактерна для амфібій ».

Ця жаба досягає в довжину 3-4 см. Вона була знайдена в лісах Чоко на висоті 2 тис. м над рівнем моря.

Родичів другий жаби визначити було легше. Вона відноситься до роду Rhinella . Її також виявили у високогірних лісах Чоко . Голова цієї жаби завдяки своїй формі і кольором нагадує опале листя , під якими вона ховається . Довжина тіла амфібії складає всього 2 см.

Третьою зі знайдених амфібій стала отруйна жаба роду Silverstoneia розміром 3 см.




                  Врятований дельфинчик
Цей маленький дельфинчик у віці 10 днів був знайдений туристами в риболовецьких мережах 5 листопада 2010.

Річард ТЕСОРО, директор морського заповідника «SOS Fauna Marina», годує дельфінчика з пляшки в Пунта Колорада, департамент Мальдонадо, 100 км на схід від Монтевідео, 5 листопада 2010 року.







                    Мініатюрний кінь


Цей милий кінь живе в Yarrambat ветеринарної лікарні в штаті Вікторія. Незважаючи на свій розмір Коду (так звуть його) вважає себе і веде себе як справжні великі коні.


воскресенье, 11 мая 2014 г.

       У Криму зловили акулу з Тихого океану

Біля берегів Севастополя , прямо у міській бухті , виловили рідкісного і небезпечного морського хижака. У мережі попалася акула- домовик , або акула гоблін , яка мешкає в Тихому океані на великій глибині. Севастопольські рибалки чимало здивувалися , коли виловили це чудовисько. Тут бачили багатьох морських гадів , але такий екземпляр попався вперше.

Свою назву риба отримала за химерний вигляд : морда акули закінчується довгим клюковідним виростом . Цей вид мало вивчений , науці відомі менше п'яти десятків екземплярів . Домовик мешкає біля берегів Японії у водах Тихого океану , і як він опинився в Атлантиці , де інша солоність води , - незрозуміло.
До цих пір вчені мало що знають про її звички і навіть чисельності. Тепер ще залишається гадати, як ця акула опинилася за тисячі кілометрів від рідних місць. 

«Знаю випадки, коли запливала блакитна або тигрова акула, але вони до берегів Босфору підпливали і йшли назад, для них цей бар'єр солоності виявився нездоланним", - говорить хранитель фонду Севастопольського акваріума Алла Короткова. 

Вчені вважають, що цей екземпляр акули-гобліна, не найбільший для свого виду, опинився в водах Чорного моря завдяки людині.

                          Самий крихітний у світі хамелеон


Новий вид хамелеонів (Brookesia) був виявлений в північній частині Мадагаскару. Це один з самих крихітних хамелеонів в світі! Дорослі самці цього виду досягають у висоту тільки півдюйма (16 мм), а в довжину всього лише близько 1 дюйма (30 мм) від носа до хвоста. Це робить їх одним з найменших хребетних з усіх, коли-небудь виявлених на Землі!
Команда дослідників на чолі з Франком Глоу виявили крихітних ящірок в нічний час, коли ті спали. Спали крихітні хамелеони на гілках, що знаходяться на висоті близько 4 дюймів (10 сантиметрів) над поверхнею землі (колосальна висота для істот такого розміру!). Дослідники виявили, що крихітні рептилії живуть у північних районах Мадагаскару. Вперше вони були помічені під час науково-дослідницьких експедицій в період між 2003 і 2007 роками.


                                   Акула-циклоп


У Мексиці була спіймана рідкісна риба на планеті Земля - ​​одноока акула-альбінос. У 56-сантиметрового зародка бичачої акули всього одне око, розташований точно посередині його голови, деформована морда, що надає грізному хижакові схожість з милим дельфинчиком, і біла шкіра.
Одне око - відмітна ознака, що вказує на порок розвитку, що отримав назву Циклопія, який дуже рідко, але все ж зустрічається у всіх видів хребетних, до числа яких належить і людина.
«Цей випадок не поодинокий, і з періодичністю раз на 50-100 років вчені зустрічаються з одноокими зародками акул, розповів Джим Гелслейчтер, фахівець з акул з Університету Північної Флориди. Виходячи з того факту, що живими акул-циклопів ніхто не бачив, можна припустити, що вони не можуть вижити в природному середовищі існування і швидше за все помирають через кілька годин після свого народження. »

                     У Новій Зеландії виявили гігантську креветку






Величезне ракоподібне істота була знайдено на глибині 7 км у водах біля узбережжя Нової Зеландії. Креветки - під назвою «Супергігант» - це свого роду амфіподи, які як зазвичай, довжиною близько 2-3 сантиметрів, в даному випадку перевищують норму більш ніж у 10 разів: їх розмір близько 34 сантиметрів.
Алан Джеймісон, професор Абердинського університету сказав про видатний тоннаж ракоподібних: "Це трохи схоже на пошук таргана довжиною в півметра. Як повідомляє BBC, супер-амфіподи були спіймані великою металевою пасткою, яка оснащена камерою, захищеної сапфіровим склом.

Пастка захопила сім копій супергіганті, а дев'ять були зняті на камеру командою дослідників з Університету Абердіна в Шотландії в ІА у співпраці з Національним інститутом водних і атмосферних досліджень (НИВА) в Новій Зеландії. Найбільша спіймана ракоподібне мало 28 сантиметрів у довжину, в той час як камери зняли 34 сантиметрову особину.
Ім'я "Супергігант" для креветки було придумано у вісімдесятих роках після відкриття зразків, які були виловлені у берегів Гавайських островів і в Антарктиці. Але ті креветки не перевищували в довжину і 10 см.